Různé tvrdosti vody

I voda v bazénu by měla být udržovaná. Pokud se to vynechá, stává se nevábnou břečkou, do které byste i čuníka nahnali jen s velkými obtížemi. Proto každý, kdo má bazén tak ví, že je třeba pro čistou vodu v něm něco dělat. A nejde jen o to, aby byla čistá, ale také o to, aby byla kvalitní.

Čistá voda nerovná se kvalitní. Na to pozor. Může být průzračná, ale může obsahovat nebezpečné bakterie nebo jiné nedobroty, které se nám pomstí na zdraví. Proti těmto mrškám se bojuje chemií, nebo něčím hodně podobným a boj probíhá mimo naše vnímání. Abychom to nerozhrabávali, prostě některé chemické látky umí tyto nebezpečnosti vyhubit. A hubí je tím lépe a účinněji, čím je optimálnější voda.

dívka v bazénu

Ta může být tvrdá nebo měkká, víte, jak je to myšleno. Rozhodně ne tak, že byste si skokem do tvrdé vody rozbili kokos. To nikoli. Tvrdostí vody je myšleno to, kolik je v ní rozpuštěných nerostů. Samozřejmě, že tohle není přesná definice, ale my v článku nebudeme skládat zkoušky z chemie. Jde nám jen o poučení, jak se s tímto fenoménem poprat.

Voda je tedy rozdělena do pěti tříd tvrdosti a nemá smysl je zde rozpitvávat. My si jen povíme, že v bazénu je ideální tvrdost mezi sedmi až dvanácti stupni dH. A my bychom si toto měli hlídat.

kočka u bazénu

Ke snížení či zvýšení tvrdosti slouží spousta prostředků a my si o nich povíme jindy. My se nyní podíváme na stabilizátor tvrdosti vody. Ten, jak z jeho názvu plyne bude tvrdost stabilizovat v námi připravené hodnotě. Tím je tedy řečeno, že vodu nebude třeba upravovat tak často, jak tomu je bez tohoto výrobku.

Vy jej můžete vyzkoušet také, a to pouhým kliknutím na odkaz výše. Je to ten jinak barevný text. Toto kliknutí vás přenese na web firmy, která stabilizátory prodává a vy si jej zde můžete objednat. V klidu domova a v pohodlí. Po zaplacení si již jen počkáte, až k vám zboží dorazí.