Češi si na Internetu oblíbili pohádky a staré české filmy

Ve světě se většina internetových nadšenců ve svém volném čase zabývá vyhledáváním informací o různých celebritách z oblasti pop-music, politiky, sportu a filmu, u nás tomu tak není. Češi nejčastěji vyhledávají na Internetu čistě hudební produkce, tedy buď MP3 skladby, nebo videoklipy, pak filmy, a to především ze starší produkce, dokonce i české filmy ze 70. a 80. let, a co je poměrně překvapivé, velké procento z nás sleduje kreslené i filmové pohádky.
čtvercové ikonky

Animované a hrané pohádky, filmové seriály a sportovní přenosy

Češi však využívají v obrovské míře sociální sítě, kde se nejčastěji se zbrusu novými zážitky chlubí svým přátelům. U nás vítězí jednoznačně Facebook a Twitter.
Zájem o české pohádky, starší české seriály a filmy (dokonce i z období první republiky s Oldřichem Novým, Natašou Gollovou, Adinou Mandlovou atd.) a hudební hity projevuje více než 80 procent Čechů. Z pohádek a animovaných příběhů jednoznačně vítězí česko-slovenský titul „A je to“ (Pat a Mat). Spolu s ním se na výsluní zájmu vyhřívá britské Peppa Pig (prasátko Peppa) a také ruský animovaný seriál pro děti s názvem Máša a medvěd.
Češi také rádi sledují sportovní přenosy z různých akcí, jmenujme např. mistrovství světa v ledním hokeji, fotbalové Euro, olympijské hry zimní i letní, fotbalovou extraligu, ale také cyklistiku, např. hvězdu Romana Kreuziggera, který navázal na úspěchy svého otce. Sympatie si mezi lidmi také stabilně již několik let udržuje sportovní komentátor Robert Záruba.
kniha a medvídek

Jak se píše Facebook?

Čeští uživatelé využívají Facebook poměrně svižně, přesto zhruba každý pátý z nich neví, jak se přesně píše název této sociální sítě, zda se tam musí psát jen jedno písmeno „o“, nebo Face book zvlášť . I přesto, že někteří z nás nedovedou nejrozsáhlejší sociální síť přesně pojmenovat, velmi rádi sledují naše celebrity – nejpopulárnější z nich je Martin Vojtek, Leoš Mareš, Monika Absolonová, ale také třeba Helena Vondráčková nebo Karel Gott.