Pod milión? Na to se vykašlete


Vaše peníze je třeba trošku ošetřit, minimálně tak, aby na sebe samy vydělávaly. Reklamní spoty a letáky, vyskakující okna na internetu, to dělají hrozně lehké a snadné, stačí přeci peníze dát na speciální investorský účet a BOOM, máte to v kapse. Ona to ale zas taková sranda není, hlavně, pokud nejste boháči od narození, nemáte bohaté rodiče a sami pracujete někde v továrně, byť i za lepší plat.
 muž u monitoru.jpg

Jaká je minimální hranice investice

Záleží, jak moc se chcete do investic angažovat. Pokud z toho chcete doslova žít a nechcete už pracovat, tak to abyste si našetřili minimálně 10 miliónů korun, aby se to vůbec nějak otáčelo a vy měli za měsíc alespoň pár desítek tisíc – protože neustále musíte počítat s neoblomnou inflací, která každým rokem narůstá víc a víc. Těchto deset miliónů korun poté musíte dobře investovat a hlavně do takového zdroje, ze kterého se vám to vrátí. Ať už je to investice do samotných lidí, společností, peer to peer půjčky, opce a další podobné investiční záměry, vždycky musíte mít alespoň nějakou jistotu, že pokud se něco s těmi 10 miliony stane, tak vždycky máte alespoň nějaký menší přivýdělek – proto doporučujeme, nevykašlete se na tu práci hned, ale až budete mít jistotu, že si investováním a točením peněz na Bahamách skutečně vyděláte na živobytí.
 pytle dolarů.jpg

Pokud nechci žít z investic

Pokud si chcete každý měsíc přivydělat k výplatě, tak vám bohatě postačí i milion či klidně sto tisíc korun. Možná i deset tisíc, pokud vám stačí pár stovek měsíčně. Důležité je, že vám peníze nebudou ležet na účtu, ale budou samy na sebe vydělávat. Alespoň trochu s tou narůstající inflací můžete bojovat.
 
Musíme ale zklamat všechny ty, kteří si mysleli, že s pár tisíci si za chvíli vydělají ty miliony – pokud nebudete 100 % reinvestovat a neustále krmit mašinérii dalšími penězi, tak si více než deset korun za měsíc nevyděláte.