Investovat, nakupovat nebo raději uschovat doma

Peníze člověk k životu potřebuje a je pravdou, že někdy je jich skutečně málo k naplnění životních snů a mnohdy se poštěstí a zase by jeden nevěděl co s nimi dělat. Škoda, že v životě není všechno vyváženo tak akorát, to by pak mohlo být celkem zajímavé. Díky tomu se ale liší názory lidí. Někteří mají zkušenosti s investováním a o svůj vklad a uspořené finance přišli, jiní byli opatrnější a něco málo vydělali. Někdo se rozhodne na hru na jistotu a svoje úspory nechá uschované doma. Ovšem hra na jistotu je pouze v jeho představách. Stát se může cokoliv a ani zde peníze nebudou v bezpečí, navíc nikdo mu nedá ani žádnou náhradu za zničené nebo odcizené položky. Co ale pak, co je nejlepším řešením?
mix bankovek

Finanční poradci se shodují

Uložené peníze doma nikomu neprospějí. Samozřejmě je dobré mít nějakou rezervu na opravy nebo nečekané události, ale na druhou stranu je spoustu dalších možností. Tím nejméně rizikovým způsobem, jak peníze nechat alespoň trochu vydělat, je uložit do banky, stavební spořitelny nebo nějaké ověřené družstevní záložny. Úroky sice nejsou vysoké, ale je třeba se podívat o trochu dál a to je zabezpečení. Pokud se peníze ztratí nebo znehodnotí doma, tak se můžeme rozloučit s náhradou. Když ale zkrachuje finanční instituce, tak máme jistotu, že své peníze dostaneme zpět. Takovou jistotu zajišťuje Garanční systém finančního trhu.
natažená ruka

Co nám může nabídnout?

1.       V každém případě vyplácí plných 100 % vkladu, sice je tu omezení, ale i to se dá řešit.

2.       Částka dosahuje maximální hodnoty sto tisíc eur, což je zhruba v přepočtu 2 600 000,- Kč. To je právě to omezení. Většina lidí se do tohoto rozpočtu v pohodě vejde.

3.       Pokud je částka, kterou máme vyšší, pak je tu možnost vložit si peníze do více finančních institutů. Nemusíme se nijak obávat, jelikož limit pojištění se vztahuje na každou banku zvlášť, takže to zaručí, že své peníze dostaneme úplně všechny v náhradě zpět.