Před žádostí o finanční pomoc mějte na paměti…

Nejen velmi snadná dostupnost pro získání půjčky vede řadu lidí do značného problému. Obecně platí, že by se lidé neměli bezdůvodně zadlužovat. Stejně tak by neměla být půjčka jen zdrojem pro pořízení si lepší televize či nejnovějšího typu mobilního telefonu. Ani v případě, kdy chcete oslnit pouze lepším automobilem, než má váš soused či kolega v práci.
peníze na puzzle
Než podáte žádost o půjčku či úvěr, je zapotřebí si zodpovědět zásadní otázky. Po podepsání smlouvy a získání finanční částky už může být pozdě. Vše řešte předem, dokud je čas a je možné zvážit jinou alternativu.

Prioritní je, jestli skutečně půjčku či úvěr nezbytně potřebujete. Tuto otázku je třeba si položit jako první neboli otázka č.1! Je prokázáno, že řada lidí se zadlužuje a žádá o poskytnutí peněz na užití si zahraniční dovolené, na nákup vánočních dárků apod. Avšak mnohdy je půjčka či úvěr skutečně jedinou možností. Ať už při vyskytnutí se nečekané události nebo pro získání vlastního bydlení.

Otázka č.2 aneb schopnost splácení

Jestli jste schopni půjčku či úvěr splácet byste měli sami vědět, znát své možnosti na základě příjmů a vašich výdajů. Dále se o tom rozhodně přesvědčíte, jestliže vaše žádost bude zamítnuta. Pokud se tak stane u bankovní společnosti, nabízí se ještě efektivní alternativní řešení , ale i zde platí obezřetnost a maximální informovanost.

peníze pod prasátkem
Otázka č. 3 aneb lhůta na rozmyšlenou

Každý by měl mít dva týdny na rozmyšlenou. Je to dle zákona o spotřebitelském úvěru. Poskytovatelé tímto musí vytvořit konkrétní nabídku, kdy podmínky garantují další dva týdny na rozmyšlenou. Tímto tak žadatel získává i potřebný čas pro zjištění a získání nejvýhodnější půjčky.

Otázka č.3 neboli získání veškerých informací

Prvořadé je chtít v rámci půjčky či úvěru jasnou transparentnost. Než podepíšete smlouvu, je zapotřebí zvážit, jestli znáte veškeré podmínky detailně, všechny potenciální poplatky a především je třeba smlouvě jasně rozumět. Pokud vám není zřejmé byť jen jedno slov, ptejte se. Jakmile smlouvu podepíšete, poté už nelze cesty zpět a jste zavázáni k řádnému splácení.