Sedací souprava v obývacím pokoji: funkční nebo estetická?

Sedací souprava je většinou středobod veškerého života v bytě nebo v době. A to z mnoha důvodů. Nejenom proto, že se právě na této sedačce většinou schází celá rodina, aby společně trávila čas sledováním filmů, společné stolní hře, nebo jenom obyčejnému povídání. Je samozřejmé, že právě obývací pokoje jsou setkávacím místem také pro naše kamarády. Sedačka je proto velmi důležitým bodem, který je samozřejmou součástí našich životů. Mnoho lidí volí sedačku tak, aby správně zapadala do interiéru. Nejenom svou barvou, ale také materiálem, odstínem a tvarem. Mnoho lidí také zapomíná, že sedačka musí být v prvé řadě pohodlná, aby se na ní dalo dlouhodobě sedět. Musí být také praktická, pokud máte například malé děti nebo domácí mazlíčky.
stolní lampičky
·         Máte domácí mazlíčky či malé děti? V tom případě byste si měli nechat o světlé sedačce jenom zdát. Je příliš nebezpečné nechávat psy a děti na světlých sedačkách. Také není dobrý materiál koženka nebo kůže. Velice snadno se poničí od drápků, takže pokud máte psy, kočky, nebo třeba fretky, kožená sedačka není zrovna ideálním společníkem do vašeho obývacího pokoje.
A jaké jsou poslední trendy?
Interiérový design je ovládán trendy a in motivy a prvky, stejně jako například móda. Trendem posledních desítek let je, že právě pohovka nebo sedačka jsou středobody obývacích pokojů, proto se jim věnuje největší pozornost.
láhev na stole

Co určitě v módě není?

·         Sedačka ve tvaru otevřené žraločí hlavy
·         Sedačka do tvaru L
·         Sedačky z kůže
·         Sedačky čistě designérské
Proč? Protože sedačka či pohovka nebo lenoška, případně sada křesílek, musí být v prvé řadě pohodlná. Až po tom, co si sednete a ujistíte se, že se vám sedí dobře, nic vás netlačí a všechno je dostatečně příjemné, můžete skutečně začít přemýšlet o tom, jaká barva by se vám nejvíc hodila, případně jaký materiál by se hodil právě do vaší domácnosti.