Nejde o ideální bydlení, ale je více než dostatečné

Koupě vlastního bytu má naplánovanou kdekdo, avšak plány se mohou změnit a v tomto případě se tomu tak i běžně děje. Ceny obytných nemovitostí totiž již pár let rostou strmě vzhůru, což se samozřejmě negativně projevuje na jejich dostupnosti. I lidé se středními příjmy nemohou často ve větších městech dosáhnout na normální byt, jelikož ceny jsou i pro ně naprosto mimo jejich finanční možnosti. Vzhledem k tomu, že se setrvale nestaví, dá se předpokládat, že tento druh potíží bude přetrvávat i v následujících letech, dokud se nezmění zákon a neumožní rychlejší, a tím i levnější stavbu.

Silueta

Do té doby je však potřeba buďto bydlet v nájmu, případně si koupit nějakou levnější alternativu, třeba celoroční mobilní dům. Nejedná se o žádnou velkou investici, i když ani tento druh obydlí není zrovna zadarmo. V porovnáním s byty se však jedná o velice dobrou koupi, a to v mnoha ohledech.

Vše je připraveno k bydlení

Nedostatek obytného prostoru, to je hlavní neduh mobilních domů, a to i těch nejmodernějších. Musí se totiž vlézt na silnici, což hodně snižuje jejich možnosti se prostorově nějak rozpínat. Nejedná se tak o bydlení pro velké rodiny. Na druhou stranu tuto svou stinnou stránku vyvažují vynikajícím vnitřním vybavením. To je ve většině případů zcela kompletní, takže se skládá nejen z nábytku, ale třeba také z elektrospotřebičů. Kdo chce bydlet levně a dobře, ten má možnost. Nejde o nic extra, nicméně za lepší cenu v takové kvalitě se dnes někomu podaří sehnat asi jen velmi těžko.

Stavba domu

Když si člověk chce koupit klasickou obytnou nemovitost, jsou s tím mimo jiné i velké problémy ohledně papírování. Je potřeba neustále běhat po úřadech, což není nic, po čem by kdokoliv toužil. Mobilní domy však nespadají do ranku nemovitostí a koupit něco takového je víceméně tak jednoduché, jako koupit třeba psí boudu. Samozřejmě, i v tomto případě je nezbytná ohláška, avšak o tu se může postarat prodejce.