Rovnátka, příslib krásného chrupu!

Vzhled je pro naši současnou dobu asi nejdůležitějším aspektem. Ovlivňuje naše povolání, naši psychiku i to jak jsme svým okolím přijímáni. Právě náš úsměv je jedním z nejdůležitějších věcí při seznamování a právě v pubertě a v dětském věku hraje velkou roli v socializaci.
 zelené rovnátka
Problémy je důležité řešit včas
Křivé zuby můžou zapříčinit nejeden problém. Pokud léčba nezapočne včas, můžou se objevit například problémy s výslovností. Zuby mohou špatně dokusovat, některé právě kvůli tomuto mohou být přetížené. Velkým problémem může být také nedostupnost některých prostorů při čištění a následně může v těchto místech vzniknout zubní kaz.
 
Možnosti léčby
Mnoho lidí a hlavně dětí nechce tento problém řešit právě kvůli nevzhledným rovnátkům. Právě v tomto období je pro děti jejich vzhled důležitý. Velmi ovlivňuje jejich psychiku a „pusa plná drátů“ jim v tom opravdu nepomůže. Dnes už však existují jiné možnosti, které jsou esteticky vyhovující a nebudou tak příliš ovlivňovat vaši vizáž.
 
Klasická fixní rovnátka jsou nejlevnější možností. Právě kvůli ceně jsou nejvyužívanější, ale svým vzhledem jsou naprosto nedostačující. Jsou tvořeny kovovými zámečky a dráty. Menším bonusem můžou být barevné gumičky, kterými můžete vzhled rovnátek alespoň trochu oživit.
 
Keramická rovnátka jsou o něco dražší než klasická kovová rovnátka. Jak už jejich název napovídá, jejich zámečky jsou keramické, takže jsou o něco estetičtější a nenarušují tolik váš vzhled.
 
Velkým trendem jsou nyní foliová rovnátka. Tyto neviditelná rovnátka jsou sadou průhledných fólií, které postupně měníte. Jsou velmi oblíbená pro svou estetiku. Nenarušují vzhled a nedřou okolní tkáně.
 holčička s kloboukem
Lingvální rovnátka nejsou umístěna na viditelné straně zubů. Zámečky jsou umístěny ze strany jazyka a žádnou svou částí nezasahují do úsměvu. Jejich nevýhodou je však cena, ale pokud chcete krásný úsměv, musíte něco obětovat.
 
Ortodontická léčba je velmi náročná nejen časově, ale i finančně. Ale tohle vás nesmí odradit od vašeho vysněného, krásného chrupu.