Možná rizika nebankovních půjček

Půjčky od nebankovních společností nejsou vůbec nic nového. Mají samozřejmě mnoho výhod, jako možnost půjčky i s negativní úvěrovou minulostí, můžete si je často sjednat online a získat peníze okamžitě. Tyto výhody ale často nevyváží fakt, že jsou tyto půjčky vysoce rizikové a mohou způsobit dlužníkům více než jednu nepříjemnost, kvůli které můžete skončit i před soudem.
reklama na mobily

Největší mínusy, se kterými musíte počítat

1. Nespolehlivost věřitele.
2. Nepoctivé úmysly věřitele.
3. Nepřiměřeně vysoké úroky.
4. Hrozba vysokých poplatků a sankcí.
5. Splatíte mnohem více, než jste si půjčili.

Potřebujete peníze skutečně tak akutně?

Dát dohromady dostatek financí na koupi auta, dovolené, domácích spotřebičů nebo čehokoli jiného bývá občas skutečně těžké. Především když nemáte práci, máte malý příjem, nebo již splácíte jednu či více půjček. Půjčit si od nebankovní společnosti se vám ale skutečně nemusí vyplatit, i když to tak na začátku bude vypadat.

I když se společnosti tváří věrohodně, má v televizi i jinde reklamy a zdá se s ní vše v pořádku, nemusí to tak vůbec být. Mnoho nebankovních věřitelů z vás chce pouze dostat co nejvíce peněz, a to jakýmkoli způsobem. Nejčastěji se tak děje prostřednictvím nečitelných smluv, ve kterých by se těžko vyznal i právník.
kulaté brýle
Překvapit vás mohou nejen poměrně vysoké úroky, které ale zajisté budou opodstatněné díky rychlé a krátkodobé půjčce poměrně nízké částky, ale zaskočit vás mohou především sankce a různé poplatky. Vše je sice zapsané ve smlouvě, ale části o sankcích za opožděné platby a úhradu nejrůznějších poplatků jsou většinou napsány nejen dost zmateně a složitě, ale především malým písmem, kterého si při čtení smlouvy jen těžko všimnete.

Mnoho nebankovních společností budou dělat vše pro to, abyste zaplatili pozdě, nebo na něco zapomněli a oni vám mohli naúčtovat poplatky a sankce navíc. Společně s vysokým měsíčním úrokem a poměrně vysokými částkami nakonec můžete zaplatit i dvojnásobek toho, co jste si půjčili.