Regenerace vlasů pomocí masky

Možná, že si hojivé masky spojujete primárně s pletí, ale standardně se dělají i na vlasy. Stejně jako kvalitní šampóny nebo kondicionéry, mohou i masky výrazným způsobem přispět ke kvalitě vašich vlasů. Musíte je však aplikovat pravidelně a hlavně, namíchat je přesně podle receptury. Když vám občas s ingrediencemi ujede trošku ruka, tak to obvykle nevadí, ale pokud byste některé přísady začali zaměňovat, už by nemusel být efekt takový, jaký by měl být. A jaké že typy pleťových masek patří mezi ty nejfunkčnější?

blond vlasy

Olejová

Typický příklad toho, jak může být ozdravná maska jednoduchá, levná, a přitom velice účinná. Je potřeba vždy používat kvalitní ingredience, zejména tedy olej. Ten by neměl být klasický řepkový, ale olivový. Maska se vyrábí smíchání oleje s vaječným žloutkem. Někdo přidává i bílek, ale ten pak ve vlasech mlže zůstat a dělat neplechu. Lepší je tedy bílek od žloutku oddělit, efekt bude stejný. Žloutek s olejem pořádně promíchejte. Můžete použít vidličku nebo šlehač, chcete-li mít masku brzy hotovou. Tu pak nechte ve vlasech působit alespoň půl hodiny. Poté si vlasy důkladně umyjte. Měly by být mnohem lesklejší než před procedurou.
sušení vlasů

Medová

Med je symbolem zdraví, a proto patří i na vlasy. Funguje jako hojivý prostředek, který vašim kadeřím rozhodně ublížit nemůže. Stejně jako v minulém případě, ani recept na medovou masku není kdovíjak složitý a zvládne ho každý. Stačí jen ohřát trochu medu, vmíchat do něj pár kapek mléka a případně ještě trochu rozmačkaného avokáda, máte-li doma nějaké. Masku můžete nechat na vlasech i desítky minut.

Pivní

Toužíte-li po objemnější vlasech, musíte sáhnout po pivu. Žel vám jeho vypití příliš nepomůže, ale jako hlavní a jediná složka v masce funguje skvěle. Pivo obsahuje až zázračné množství vitamínu B, který vaši hřívu dokáže dostatečně načechrat. Není potřeba dělat nic speciálního, stačí se naklonit na umyvadlo nebo vanu a pomalu si polévat hlavu a posléze nechat chvíli působit.