Zvýší se spolu s cenou elektřiny i cena revize elektro instalace?

Mnoho lidí čeká nejpozději od Nového roku značné skokové zdražení elektřiny, a to bez ohledu na to, u jakého odběratele jsou. Na vině je mnoho faktorů, avšak pravdou je, že se tomu již dnes nevyhneme. Pro mnoho rodin to pak může být i likvidační, zvláště když podobné zdražení hrozí i u plynu.

Mnozí se také ptají, zda se bude skutečně jednat pouze o zvýšení ceny elektřiny, nikoliv dalších přidružených služeb. Příkladem může být cena revize elektro instalace, kterou si elektrikáři účtují. Nezmění se nyní, když bude proud dražší?

nástroje elektrikáře

Zde je nutné si uvědomit, že se cena proudu zvýší nejen soukromým osobám, ale také firmám. Je tedy jasné, že se i jejich náklady zvednou. O kolik, to záleží na tom, co vyrábí a kolik jí vlastně na výrobu jednoho kusu zboží spotřebují.

Pokud jde o elektrikáře, pak ti s ní přímo pracují. Když navíc dělají revizi, je jasné, že musí vše mimo jiné důkladně prozkoušet, aby se ujistili, že skutečně nikde není žádný problém. K tomu samozřejmě používají vaši elektřinu. V tomto případě jim tedy o tolik vyšší náklady nevzniknou.

Ovšem to je jen jedna strana mince. Jak již bylo řečeno, budou při své práci spotřebovávat váš proud. Je to pochopitelné, koneckonců jen tak se mohou ujistit, že nikde není žádný problém, a že vše funguje tak, jak má. A To je velmi důležité, koneckonců tak můžete předejít například požáru.

skříně s pojistkami

Zde je však třeba říci, že i za takto spotřebovaný proud je potřeba zaplatit. A vzhledem k tomu, že se jedná o vaši domácnost, bude připsán na váš účet. Nezaplatíte tedy o tolik víc (ačkoliv je samozřejmě možné, že zvednou ceny, neboť se jim zvednou náklady, a to nejen pracovní, ale i na živobytí), avšak rozhodně to pocítíte na vyúčtování za elektřinu.

Co se s tím dá dělat? Mnoho toho není. V současné době již zdražení nezastavíme. Je tedy dobré se na něj připravit a mít jistotu, že budeme mít dostatek peněz. Jen tak tuto krizi přečkáme.