Barevný podzim ve znamení sportů

Všude samý běžec

Ano je to tak. V létě moc běžců nepotkáme, maximálně brzy ráno nebo později večer kvůli teplotám, které leckdy přesahují i třicet pět stupňů Celsia. Zato na podzim kam se člověk podívá, všichni běhají. Ráno, v poledne i večer. A to je dobře. Běh má spoustu výhod, nejen že spálíte kalorie, ale pokud vám je zima a zaběháte si, pravděpodobně se zapotíte a chlad bude pryč.

běh_součástí_dne

Během si zvýšíte vaši kondici a zpevníte určité partie. Jen se nezapomeňte pořádně protáhnout a víc obléknout, ať vám neprochladnou svaly a nebolí vás další den nohy.

Cyklistům zdar a bruslařům též

Podzim je ideální jak pro cyklistiku tak pro in-line brusle. Pěkných cyklostezek máme v České republice spousty a barevná podzimní krajina vás určitě nadchne. Většina těchto tras už je vhodná i pro bruslaře. Dny bývají ještě teplé a jak na kole, tak na bruslích se zahřejete. Nezapomínejte na ochranné pomůcky jako je helma a chrániče, ať si domů nepřivezete z výletu zbytečné šrámy.

Procházky přírodou

Není nad to vyrazit načerpat energii do přírody. Máme tu listnaté lesy, které se právě teď zbarvují do odstínů červené, žluté a hnědé, což je úplná pastva pro oči i pro duši. Navlékněte bundu a tenisky a vyrazte na výlet do hor, k rybníkům či do údolí. Chůzí spálíte nějaké ty kalorie, okysličíte svůj mozek a cestou můžete pořídit krásné podzimní fotografie.

podzimní_příroda

Výhodou turistiky je, že vás nestojí vůbec nic kromě času. Procházku můžete využít i k poklábosení s kamarádkou ať už po telefonu nebo naživo.

Ideálním sportem na podzim je…

A jaké že jsou ideální podzimní sporty https://www.bmikalkulacka.cz/idealni-podzimni-sporty-beh-kolo-koleckove-brusle-ale-i-turistika? Ruku na srdce, je úplně jedno, co děláte. Důležité je, že nějaký ten pravidelný pohyb zařadíte do svého života. Předcházíte tím nejen civilizačním chorobám jako je například obezita nebo infarkt myokardu, ale při pohybové aktivitě se ve vašem těle vyplaví endorfiny tedy hormony štěstí a vy budete zářit dobrou náladou a možná jí nakazíte i své okolí.