Zázrak jménem psyllium – přírodní vláknina vám okamžitě upraví zažívání

Trpíte často zácpou a nevíte si s tím už rady? Možná je čas změnit jídelníček, zařaďte do něj vhodné potraviny a svých potíží se můžete zbavit rychle.

Zázrak jménem psyllium – přírodní vláknina vám okamžitě upraví zažívání

Vláknina je pro náš organismus samozřejmě nesmírně důležitá, mnoho z nás si ale neumí příjem vlákniny ve stravě optimálně pohlídat a s tím se mohou následně pojit menší či větší zdravotní obtíže. Psyllium patří mezi nejlepší přírodní druhy vlákniny, proto byste jej měli určitě vyzkoušet. Právě s nedostatkem vlákniny se pojí časté zažívací obtíže a nejčastěji je to právě zácpa, která nejednou potrápila každého z nás. Jak s ní účinně bojovat a nemuset přitom sahat po projímadlech z lékárny?

pexels-photo-806427

Jitrocel vejčitý není žádný plevel

Jitrocel zahrádkáři považují za plevel, ale jitrocel vejčitý je na tom jinak, jde totiž o jednoletou léčivou rostlinu, která má blahodárné účinky. Právě z jejích semen můžeme čerpat důležité látky a užívat si tak výhody, které nabízí. Jitrocel vejčitý neboli psyllium si hravě poradí se zácpou ale i průjmem, ulevuje tím, že na sebe váže velké množství vody, čímž uvolňuje rychle a přírodní cestou střevní obsah. Psyllium cena můžete užívat různými způsoby, pohodlně se dají užívat ve formě tobolek, sypané psyllium se pak zapíjí vodou nebo se může přidávat do různých jídel, kaší, jogurtů nebo ovocných šťáv, džusů a smoothie. Pozor, ale na to, že během užívání psyllia je nutné dodržovat zvýšený pitný režim.

scale-diet-fat-health-53404

Co dalšího umí?

Kromě toho, že díky psylliu můžete doplnit potřebnou dávku vlákniny, ulevíte si od zažívacích obtíží, budete i zdravější a štíhlejší. Jitrocel vejčitý totiž dokáže navodit pocit sytosti, nebudete mít po jeho konzumaci hlad ani nebudete pociťovat chuť na sladkosti. Navíc působí jako přírodní prebiotikum, bojuje s vysokým cholesterolem a brání v jeho ukládání v těle, dokáže účinně srovnat hladinu cukru v krvi a velmi prospívá pacientům s chronickým onemocněním střev. Příznivý vliv má také na funkci srdce a chrání před vznikem kardiovaskulárních chorob. Poradí si také s vysokým krevním tlakem a napomáhá k jeho optimální regulaci.

Psyllium je skutečným zázrakem, je dobré jej užívat pravidelně v doporučených dávkách. V polovičních dávkách jej pak mohou užívat i děti. Ty totiž také velmi často trpí na zácpy.

Udělejte se svým zdravím něco ještě dnes! Stav našeho zažívání se odráží na celkové tělesné kondici.