Pergolu osaďte vistárií nebo pnoucími růžemi


Zahrada u rodinného domku je místem příjemného odpočinku a báječného relaxu, a k tomu samozřejmě nesmí chybět ani letní grilovačky za přítomnosti celé rodiny anebo pozvaných kamarádů. Jak je příjemné, když jste ukryti pod letními pergolami, které vás ochraňují před žhavými slunečními paprsky. Pak dřevěnou pergolu jako když najdete.

Na internetu je spousta výrobců těchto užitečných zahradních doplňků, ale jen jeden vám zaručí takovou kvalitu, jakou si budete přát. A k tomu vám nabízí ještě navíc výběr z různých druhů. Popřemýšlejte nejdříve nad tím, kolik se vás bude asi tak scházet lidí na zahradě a teprve podle toho zvolte tu pravou pergolu anebo přímo zahradní altánek. Můžete volit od nejmenších jen pro úzkou rodinu, tak i z větších a rozsáhlejších prostor pro ty, kteří jsou zvyklí scházet se i se sousedy a spoustou dalších kamarádů.

pergola pnoucí

Jestliže budete volit tu větší a zároveň bytelnější, určitě se vám vaše rozhodnutí vyplatí. Třeba vás vaše ratolesti a jejich kamarádi přemluví a spolu strávíte dlouhou teplou noc pod vaší pergolou jen ve spacáku a děti si budou připadat jako praví zálesáci. Obzvláště, když jsou navyklé jen na panelákové pokojíčky, pak přespat ve „volné přírodě“, byť pod pergolou, pro ně bude zážitkem, o kterém si budou vyprávět ještě hodně dlouho. A kdyby náhodou začalo pršet, jen se převalíte na druhý bok a spokojeně zase usnete, protože vás ochraňuje pořádný zastřešený příbytek!

vistaria pergola

Pergolu Pergoly-trutnov můžete připevnit ke zdi domu anebo ji také nechat jak samostatný projekt na zahradě. Ale určitě ji nezapomeňte ozvláštnit, nejlépe když k ní co nejdříve zasadíte pnoucí růže nebo vistárii. Až vám povyrostou a začnou vás provázet svými vůněmi a nádhernými barvami, můžete si jen pogratulovat, jak pěkně jste si zařídili další koutek vaší odpočinkové a relaxační zóny.