Kolagen na klouby.

Určitě jste už někdy zaslechli něco o kolagenu. Kolagen je bílkovina, kterou obsahuje naše tělo. Je to takové pojivo, které je obsaženo v pokožce, tkáních, svalech, kostech a kloubech, prostě v celém našem těle. Postupem času ale kolagenu ubývá, takže se mohou projevovat jeho nedostatky různými neduhy. Na pleti se projeví nedostatek kolagenu jejím uvadáním, ochabováním a vznikem vrásek, často nás také trápí bolesti kloubů. Našemu tělu by bylo dobré kolagen od určitého věku dodávat, aby tělo jeho ztrátou tolik netrpělo.

klouby

Kolagen můžeme rozčlenit do více než dvaceti typů, přičemž pro naše tělo je důležitý především kolagen I. typu a kolagen II. typu. Z dalších typů je v našem těle obsažen ještě kolagen typu III., IV a V, ostatní typy jsou pro naše tělo už podružné. Pokud tedy chceme udržet naše tělo v kondici, hladkou pleť a nebolavé klouby, je třeba kolagen tělu dodávat moderními přípravky. Po 25. roku věku kolagen už v těle ubývá a samo tělo si ho obnovit neumí. Pro pěknou pleť, pojivové tkáně a kosti je v těle důležitý dostatek kolagenu typu I., kdežto pro naše klouby je důležitý kolagen typu II., typ kolagenu III podporuje hladké svalstvo a ostatní kolageny jsou už v našem těle zastoupeny opravdu minimálně.

klouby

A jaký kolagen z pohledu možného zdroje je pro nás nejlepší? Kolagen se může získávat buď z vepřového, hovězího, nebo rybího základu. Pro nás je ovšem nejlepší hydrolyzovaný rybí kolagen. Pokud se vaše klouby už začínají ozývat, pobolívat, je nutné doplnit jim nutný kolagen. Řekneme si, že je asi nutné užívat prášky na klouby Orcacollagen. Stačí objednat doplněk stravy, kolagen, přesně určený pro výživu vašich kloubů a klouby budou s radostí nasávat dodávaný kolagen, postupně ustanou bolesti a klouby budou opět v kondici. Doplněk je opravdu vhodný pro každého, ať se jedná o sportovce, kteří své klouby maximálně zatěžují, nebo pro ty, kteří se sportem nejsou zrovna největší kamarádi, přesto jejich klouby také trpí nedostatkem kolagenu.