Čistička vzduchu

Pro to, abychom si pořídili čističku vzduchu, je hned několik důvodů. Žijeme totiž v době silného průmyslového rozvoje, a i když se snažíme žít zdravě, tak zapomínáme také zdravě dýchat. Pokud se pak pohybujeme ve znečištěném prostředí, má to dopad na naše zdraví. Místnosti, ve kterých se dlouhodobě pohybujeme, mohou být zdrojem dráždivých alergenů, anebo jiných škodlivých chemických látek.
hořící cigareta
Že jsou v prostoru přítomny, se dozvíme až s naší první alergickou reakcí. Tou může být například rýma, dušnost či svědění. Okolo nás mohou být rozličné zdroje alergenů, kterým se těžko vyhneme, jako jsou kupříkladu:
·         stavební chemie ve zdivu, omítkách a podlahách
·         rozpouštědla v nátěrech, barvách a lacích
·         v interiéru s formaldehydy v nábytku
·         ftaláty obsažené v PVC
Bez čistého vzduchu se prostě nejde obejít a alergenům se tak dá vyhnout lépe. Bohatě postačí, když se zaměříme na místnosti, ve kterých trávíme nejvíce svého času. To znamená naše bydlení, anebo kancelář, kde pracujeme. Ideálním a zcela jednoduchým řešením je pořízení kvalitní a účinné čističky vzduchu, která má certifikovaný výkon a filtraci.
stín osoba

Výběr kvalitní čističky vzduchu

Mezi nejdůležitější faktory při výběru vhodné čističky do naší domácnosti, anebo kanceláře jsou:
·         Vzduchový výkon.  Tento vzduchový výkon udává množství vzduchu, které je čistička schopna přefiltrovat a vyčistit. Mělo by se jednat o jednu hodinu v uzavřené místnosti. Nejprve je třeba rozmyslet, jak je veliká největší místnost, ve které bude čistička zapojena. Podle tohoto parametru potom vybírat čističku, která má pro to dostatečný výkon. Velice důležité je, aby byla čistička vzduchu schopna účinně čistit všechny místnosti ve vašem bytě, domě, anebo pracovišti, neboť působí jako prevence, ale i zastavení již vzniklých alergických reakcí.
·         Kvalita filtrace. Účinná filtrace je určena jak přítomností, tak filtrů v čističce vzduchu. Pokud však mají čističky více filtrů, roste jejich hlučnost a rovněž spotřeba elektrické energie.