Jak na rychlou snídani

Topinkovač
Kdo z nás by si nedal po ránu křupavou přílohu k jakémukoliv jídlu? Pokud doma ještě nemáte topinkovač, je třeba to napravit, protože najde svoje uplatnění v každé domácnosti. Jeho největší předností je fakt, že opečený chléb nebo tousty připravíme úplně bez tuku a během chvilky.
smažená vejce
Topinkovače vybíráme podle několika parametrů.
·         Materiál, ze kterého je vyroben – nejkvalitnější a nejtrvanlivější je nerezový tepelně izolovaný plášť. Z dalších používaných materiálů je smalt nebo tepelně odolný plast
·         Možnost regulace teploty
·         Čištění přístroje – zásuvka na drobečky s možností vysypání
·         Velikost prostoru pro opékání – většinou pro 2–4 tousty, volíme podle počtu členů domácnosti
·         Mřížka na rozpékání pletýnek nebo rohlíků
·         Možnost rozmrazování pečiva
Některé topinkovače jsou vybaveny dalšími funkcemi, jako je možnost opečení pečiva jen z jedné strany, dohřívání pečiva nebo volba stupně propečení. Samozřejmostí by měla být kontrolka pro zapnutí přístroje a zvuková kontrola pro ukončení opékání. Na místě je i pojistka proti přehřátí.
toasty na talíři
Toustovač
V toustovači si můžeme připravit dobré jídlo za pár minut. Záleží na naší šikovnosti a na tom, co všechno mezi dva plátky pečiva budeme dávat. Nejčastěji používaným pečivem pro výrobu toustů je toustový chléb. Základem náplně toustů jsou plátky šunky nebo salámu a plátkový sýr. Přidat můžeme, na co máme zrovna chuť, třeba zeleninu. Při jeho výběru se zajímáme o jeho
·         Výkon – všeobecně platí, že čím je vyšší výkon, tím lépe. Zabezpečí rozehřátí přístroje a tím i rychlou přípravu jídla.
·         Světelná signalizace rozehřátí toustovače
·         Funkce grilu, vhodná pro grilování zeleniny
·         Velikost a počet toustů – 2–4 tousty najednou
·         Tvary čtvercové nebo obdélníkové bez přihrádek
·         Čištění – vlhkým hadříkem nebo dřevěnou špachtlí
Pokud budeme využívat toustovač pravidelně, měl by mít hezký dizajn, aby se nám hodil do naší kuchyně.