Jak začít podnikat v taxi službě?

Už na začátku byste měli vědět, že podnikání není jednoduché v žádném oboru. A začátky jsou vždy nejtěžší pro všechny. Ale pokud vytrváte, stane se Váš koníček i Vaši prací a vy si splníte svůj sen. Činností taxi služby je považována přeprava osob a zavazadel osobními vozidly s obsazeností maximálně devíti osob a to včetně řidiče taxíku. Pokud chcete podnikat v tomto oboru, je nejprve důležité získat osvědčení o způsobilosti, které Vám vydá dopravní úřad. A to na základě úspěšně složené zkoušky. Když máte toto osvědčení, dostanete díky němu koncesní listinu. A na základě koncesní listiny můžete v tomto oboru začít úspěšně podnikat. Nicméně majitel koncesní listiny musí na úřadě nahlásit poznávací čísla aut, které bude ke svému podnikání využívat. Ale také i nahlásit osoby, které budou tuto službu vykonávat. Každá tato fyzická osoba, která bude pro podnikatele pracovat na pozici řidiče taxislužby, má také povinnosti. A to složení zkoušky z místopisu, ovládání taxametru. Na tuto zkoušku se přihlašuje budoucí zaměstnanec taxislužby dobrovolně sama.
 panáček taxikář

Co je vlastně taxík?

 
Pojem taxík můžeme rozdělit do dvou skupin. A to na taxík s taxametrem anebo taxík bez taxametru. Oba tyto druhy taxíku musí mít u sebe výpis z evidence vozidel taxislužby, průkaz taxikáře. Obě tyto služby jsou možné vykonávat jako podnikatel. Pojďme se podívat na rozdíl.
Taxík s taxametrem: takové auto musí být vybaveno žlutou střešní svítilnou s nápisem taxi, dále obchodním jménem a ceníkem. Jsou to nejčastěji viděné taxíky.
předek auta
Taxík bez taxametru: takový taxík na rozdíl od prvně uvedeného nesmí mít žádné označení. Musí vypadat jako civilní, soukromé vozidlo. U sebe musí mít řidič originální vyhotovení smlouvy se zákazníkem, která musí být uzavřena dostatečně včas před nasednutím zákazníka do tohoto vozidla.