Ráj na okraji Dolomit – jezero Lago di Garda

Toto překrásné jezero vzniklo po poslední době ledové, jakožto kombinace Etschského ledovce a tektonických procesů Země. V nejširším místě dosahuje šířky 17,2 kilometrů a je dlouhé 52 kilometrů. Jeho celková plocha činí 370 km2. V nejhlubším místě je hluboké 346 metrů. Leží v nadmořské výšce 65 metrů nad mořem a kolem něj se tyčí vrcholy vápencových dolomit s dominantou Monte Baldo, měřící 2218 metrů nad mořem. Jezero napájí úžasných 25 přítoků, přičemž vytéká pouze jedna řeka – Mincio. V Gardském jezeru najdete nespočet ostrůvků různých velikostí.

jezero

Nespočet možností vyžití

Dovolenou u jezera Garda si užijí určitě všichni. Voda jezera skýtá příjemnou teplotu. Jezero obklopuje více než 50 kilometrů pláží, na kterých teplota šplhá běžně k 35°C a nabízí výhled na subtropické rostliny jako olivovníky, palmy či vinnou révu. Na severní straně jezera leží hory nabízející horskou turistiku, cyklistiku nebo horolezectví, na druhé straně se rozkládá mnoho malebných vesniček a pláží s rovinatými stezkami pro kolo, pěší turistiku vhodnou dokonce i pro rodiny s dětmi a kočárky, pro které jsou zde vystavěny zábavní parky, z nichž největší, Garda, nabízí jednu z nejrychlejších horských drah v Evropě.

itálie

Milovníky dobrého jídla a pití rozhodně při návštěvě Gardského jezera nečeká zklamání. Kombinace tří různých regionů skýtá nespočet rozdílných chutí a vůní, spolu se světoznámými víny. Symbolem jezera je takzvaný windsurfing, pro který jsou zde až neskutečně výhodné podmínky. Teplý vítr Ora proudící po hladině je utopií v mysli každého windsurfera. Pokud návštěvníka zajímá historie a antika, kolem jezera bylo ve středověku i starověku vystavěno nemálo hradů. Taktéž město Sirmiona nebo blízká Verona, sídlo Romea a Julie, nabízí plno antických památek.