Burj Al Arab, Bastakiya, Burj Khalifa – největší krásy Dubaje

Jedno z nejatraktivnějších míst celého Orientu budiž hlavní město Spojených arabských emirátů, Dubaj, který se nachází na ostrově Sir Bani Yas. Tento projekt se vlastně vyskytl uprostřed ničeho, na poušti, kde si zakladatel Emirátů postavil svůj sen. Co v tomto snu můžete potkat, nebo byste alespoň měli navštívit?

1.       Čtvrť Bastakiya
Ta byla založena v devatenáctém století, kdy zde sídlili íránští obchodníci. Najdete tu křivolaké uličky, které jsou úzké a velice nenápadné. Dnes je to čtvrť podivných umělců, bohémů, galerií, hospůdek a kaváren. Taková španělská Barcelona v postmoderním New Yorku. Najdete tu menší domky, dvorečky, velmi střídmé lidi, klid a ticho, naprosto bezkonkurenční kávu, pohostinnost místních a naprosto jinou tvář, než nabízí centrum Dubaje.

2.       Burj Khalifa
Nejvyšší stavba celé Dubaje je skutečně nepřehlédnutelná. Má sto třicet čtyři pater a patří k ní i několik bazénů a fontán. Navštivte ji v noci a prohlédněte si svítící město. Budete mít jistý pocit nedotknutelnosti. Ale chcete-li tuto věž navštívit, musíte si rezervovat místo. O tuto designovou bombu má zájem mnoho lidí.

3.       Vodní svět hotelu Atlantis
V Emirátech, a dokonce samotné Dubaji je mnoho aquaparků, ale jenom ten hotelu Atlantis vypadá, jako by byl stvořený napůl na jiné planetě, napůl v amazonském pralese, a navíc by jeho architektem a designérem nebyl nikdo jiný než Antoni Gaudí. Slunce svítí, všechny tobogány a atrakce září barvami a nejroztodivnějšími tvary, odevšad se rozléhá smích a šplouchání vody. Je to doopravdy překrásný zážitek.

4.       Burj Al Arab
Bizarní hotel, který byl vybudován na uměle vytvořeném ostrůvku u pobřeží Dubaje. Jedná se o jednu z nejmodernějších staveb na světě, jelikož její kompozice připomíná plachetnici. Celá budova má více než sedmdesát pater a slouží převážně jako hotel s několika restauracemi, kasinem, bazény a samozřejmě soukromou pláží.