Jak si udržet zdravý životní styl i na cestách?

Cestování byste měli brát jako způsob poznat nová místa, země, odlišnou kulturu, seznámit se s novými lidmi. Určitě byste to neměli brát jako pokyn, že nestává čas, kdy můžete všechno a nemusíte nic. A to se týká především vašeho životního stylu. Po návratu z dovolené by vás mohl čekat nepěkný šok, hlavně pokud jste na dovolené delší dobu.

Co byste tedy měli během své dovolené a cestování dodržovat, abyste zůstali zdraví a plní energie?

voda

Pijte balenou vodu

Během dovolené volte raději balenou vodu než vodu z kohoutků. A to platí především ve východních zemích. Voda může být často zdrojem infekce a způsobit vám nepěkné střevní potíže. U balené vody máte daleko větší jistotu, že se nic nestane. Dbejte na to, abyste vypili vody dostatek, hlavně, pokud jste v zemi, kde panují velká vedra.

Vezměte si sebou věci na cvičení

Pokud jste zvyklí cvičit doma, neměli byste měnit své návyky jen proto, že jste na dovolené. Ve větších hotelových komplexech jsou vždy k dispozici fitness centra, případně můžete kdekoliv navštívit některé z místních sportovišť. Věci na cvičení vám v zavazadle navíc nezaberou moc místa.

Dávejte si každý den zdravou snídani

Asi se nevyhnete tomu, abyste ochutnávali tamější kuchyni a všechno co nabízí. Což není vůbec špatně, naopak, je nesmysl cestovat někam a pak ani neochutnat místní pochoutky. Ty však bývají často nabité kaloriemi. Abyste vyvážili svůj denní příjem, dejte si každý den zdravou snídani, třeba ovesnou kaši, jogurt s ovocem nebo tmavé pečivo s kvalitní šunkou a zeleninu.

jogurt

Snažte se chodit co nejvíce pěšky

Během dovolené budete chtít prozkoumat co nejvíce nových míst. Jen do toho! A co takhle si zkusit na většinu z nich vydat pěkně po svých? Vaše tělo bude za pohyb navíc jistě rádo. Procházky jsou zdravý způsob pohybu a třeba cestou potkáte i další zajímavá místa, která byste z auta nebo autobusu minuli.