Zdravá snídaně nebo svačina, která zasytí na dlouhou

Pokud chcete změnit váš způsob stravování, začněte už snídaní, která je základním pilířem stravování během celého dne. Dopřávejte si k snídaním kaše, které se nikdy nepřejí, protože jejich variací je dlouhá řada. Když je řeč o kaši k snídani, možná vás jako první napadne kaše krupičná, kterou snad všichni známe zejména z dob našeho dětství. Tato kaše ovšem nepatří zrovna mezi ty nejzdravější a nejvydatnější, obzvláště ne, pokud si ji posypete velkou vrstvou kakaa a zalijete máslem. To byste nutriční specialisty rozhodně nepotěšili a vaší postavě a zažívání byste vůbec neprospěli. Tentokrát je řeč o zdravějších kaších, které si můžete k snídani nebo svačině připravit v různých variacích.

jáhly

Jakou kaši si můžete k snídani dopřát

– ovesnou kaši
– pohankovou kaši
– kaše z qunoi
– jáhlová kaše

Tyto zdraví prospěšné kaše si můžete ochutit přesně podle vašich momentálních chutí a doplnit je o různé ingredience. Můžete také zvolit některou ze zdravých variant, jak si je osladit, a to například medem, agávovým nebo rýžovým sirupem nebo tyto kaše také můžete doplnit o různé druhy ovoce, oříšků, semínek, zkrátka na co máte zrovna chuť.

snídaně

Při tomto způsobu snídaní budete mít jistotu, že vašemu tělu dodáváte potřebné cenné látky a také především vlákninu. Dokonale tak nastartujete váš den a energie vám vydrží mnohem déle. Zdravý životní styl mohou být i chutná jídla. Vyzkoušejte proto tyto zdravé snídaně v podobě doma připravených nebo instantních kaší a nastartujte váš den. Pokud máte čas, pak je nejlepším řešením domácí kaše, kterou si připravíte přesně podle vašich představ a momentálních chutí. Instantní podoby těchto zdravých kaší jsou zase skvělým řešením, pokud ráno nestíháte a nechcete se zdržovat s přípravou jídla.

Začněte váš nový den zdravou snídaní a probuďte v sobě vaše nové a energičtější já díky vydatným a zdravým kaším.