Skvost s nádechem romantiky

Dřevo patřilo odjakživa k ušlechtilým materiálům, ze kterého se odpradávna stavěla obydlí a vyráběl kvalitní dřevěný nábytek. Návrat ke kvalitě dřevěného nábytku, k romantice, s možností si vybrat i různý styl – to je pro mnohé z nás dobré rozhodnutí při zařizování svých obydlí.

Dřevěný nábytek z masívu, ať se jedná o jakékoliv tvrdé nebo měkké dřevo, má mnoho předností před moderním nábytkem, které je vyroben převážně z překližek. Není to nejlevnější záležitost, to je pravda, ale kvalitní dřevěný nábytek z masívu vydrží i několik generací. A bude stále krásný.

Pokud máte chalupu, chatu, nebo dokonce svůj domov zařízený ve venkovském stylu, možná sháníte krásnou a hlavně praktický starý kuchyňský kredenc nebo příborník, který i když se zdá být ze starší doby, ve vaši kuchyni nebo jídelně vynikne. I některé typy starých kredencí nebo příborníků můžete využít do moderního interiéru. Je to otázka citlivosti a vkusu.

zelená malovaná kredenc

Když navštívíte například nějaké venkovské stavení a uvidíte tam v kuchyni nádhernou kredenc, tak vás možná zasáhnou vzpomínky na vaše dětství prožité u babičky. Proč si například lidé pořizují ve venkovském stylu chalupy, statky a chaty? Pravděpodobně proto, že výrobky ze dřeva, ať se jedná o nábytek či posezení venku na zahradě, vyzařují teplo a pohodu.

úzká malovaná skříňka s policemi

Možná se vám to bude zdát přehnané, ale občas je dost potřebné si některé zakoupené suché potraviny s delší dobou trvanlivostí uskladnit a odložit tak, aby byly v suchu, v takových nádobách, kam se na ně nedostanou například moly.

To se může týkat i porcelánu, který se velmi dobře vyjímá v příbornících.

Svět pokladů vám nabízí na svém e-shopu nádherné a praktické kuchyňské kredence, příborníky a skříňky, které jsou vyrobené z masivního smrkového dřeva. Jsou to originální repliky, vyrobené ve vysoké kvalitě. Tyto skvosty vyrábí pouze naše firma v České republice. Jsou zajímavé nejen tvarem, barvou, některé jsou ručně malované, důležité je, že svou kvalitou vydrží mnoho dlouhých let.