Hlavně opatrně!

Neuvěřitelně rychle roste! Rozplýváte se nad každým dnem se svým malinkým miminkem, které už zase tolik malinké není. Z oblečků, jak pro panenky rychle odrůstá, občas něco zažvatlá a kolena na tepláčcích jsou prodřená z jeho nové činnosti, kterou je lezení. Jaká fáze následuje a přijde, co nevidět je asi každému naprosto jasné. Chůze, první krůčky našeho neviňátka, na které se tolik těšíme, ale současně nás zužují obavy s prvních pádů, kterým se samozřejmě nikdy nevyhneme.rodiče s dítětem na procházce.jpg
Dobrou pomůckou do začátku, která dítěti pomůže a dá mu větší jistotou při stabilitě je dřevěné chodítko pro děti chytraliska.cz. Pro batole se stane skvělou pomůckou při nové dovednost, ale i dobrou hračkou pro zabavení při odpočinku od chůze. Některé děti dlouho sbírají odvahu k tomu, aby se do krůčků pustili a stabilita, kterou dřevěné chodítko přináší, jej může motivovat k tomu, že se nemusí bát a zkusit se rozchodit. Opačným příkladem jsou rychlé děti, u kterých naopak nám rodičům vstávají vlasy hrůzou, kdy zase bude na zemi.
Každopádně všem dětem bude chodítko do začátku dobrým parťákem. Jedná se o český výrobek, který je k dispozici v několika variantách. Dítě se o ně prakticky opře a jde, tento produkt i když je dřevěný a ještě k tomu české výroby není nijak výrazně předražený, vůči své kvalitě. Chodítko se dá využívat jak ve vnitřních prostorech, tak i venku na procházce v parku.nožičky batolátka.jpg
Co se týče relaxační části chodítka, najdeme zde barevné zhotovení, které přináší různé dětské oblíbené hry. Ať už vybereme spíše hry naučné, při kterých se děti učí tvary barvy nebo zvířátka, tak je zde možnost i zvukového využití pomocí xylofonu umístěného taktéž na přední části dřevěného chodítka.
Oba druhy zřejmě uvítáte vy i váš potomek a až si bude jistější, že pomůcku nepotřebuje, tak se vydá sám se svými krůčky, do té doby mu zajistěte pocit jistoty, který dítě vždy potřebuje. Vždyť kolik se toho dokázalo za ten jediný rok života naučit?